Leczenie nietrzymania moczu

Z powodu ciężkiego porodu lub pod wpływem procesów starzenia zmagasz się z problemem nietrzymania moczu? Jego rozwiązaniem jest prosty i praktycznie bezbolesny zabieg nowoczesnym laserem Finexel.

Wskazania / przeciwwskazania

Nietrzymanie moczu to problem wstydliwy, dlatego też często jest pomijany milczeniem. Problem wysiłkowego nietrzymania moczu wynika zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy oraz rozciągnięcia pochwy, co prowadzi do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej. Istnieją dwa typy wysiłkowego NTM, które często współistnieją ze sobą: anatomiczny (nadmierna ruchomość pęcherza i cewki moczowej), zwieraczowy (osłabienie mięśnia zwieracza cewki.
Leczenie laserem jest krótkie i nie wymaga podawania znieczulenia. Specjalna końcówka lasera jest wprowadzana do pochwy. Emitowane przez nią fale powodują działanie fototermiczne prowadzące do napięcia tkanek i wzmożonej produkcji włókien kolagenowych. W przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu, aby terapia urządzeniem była skuteczna, zabieg powtarza się od 2 do 4 razy w 4-tygodniowych odstępach.

Szybki kontakt