Medycyna regeneracyjna laserowe usuwanie blizn

Chociaż planowałaś poród naturalny, zakończył się on cięciem cesarskim i teraz martwisz się o pozostałą na brzuchu bliznę? Wbrew obiegowym opiniom, wcale nie musi ona towarzyszyć kobiecie do końca życia. Skutecznym rozwiązaniem problemu są zabiegi laserowe.

Poród może pozostawić na ciele kobiety wiele nieestetycznych śladów, zwłaszcza po cesarskim cięciu. Takie blizny sprawiają, że młoda mama może czuć się niekomfortowo. Choć nie ma możliwości, aby całkowicie się ich pozbyć, nowoczesna medycyna estetyczna i dermatologia pozwalają na skuteczne korygowanie tego typu defektów. Jedną z takich metod jest terapia laserowa urządzeniemFinexel, która pomaga przywrócić skórze dawny wygląd.

Pierwszy zabieg laserowego wspomagania gojenia blizn po cięciu cesarskim można przeprowadzić już po zdjęciu szwów z rany. Szybkie włączenie laseroterapii w proces gojenia daje najlepsze efekty i nie wymaga dużej liczby zabiegów – zwykle 2-3 zabiegi.

Zabieg usuwania blizny wykonywany jest laserem Finexel. Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Głowica lasera przystawiana jest do blizny, a po jej uruchomieniu w skórę, w jednym impulsie, wprowadzane jest jednocześnie nawet 320 mikrowiązek, które rozpoczynają proces regeneracji tkanki.

Leczenie blizn oraz truno gojących się ran Tropokolagenem

Tropocollagen Guna to innowacyjny zabieg iniekcyjny dla Pacjentów, którzy chcą wzmocnić lub przedłużyć trwałość efektów terapii przeciwstarzeniowych, regeneracyjnych, modelujących sylwetkę, redukujących lokalne nadmiary tkanki tłuszczowej czy  leczenia blizn i rozstępów. Preparaty wykorzystywane do tego zabiegu zawierają jedyny dostępny na polskim rynku tropokolagen typu I, czyli występujące naturalnie w ludzkim organizmie białko, które jeśli zostanie podane miejscowo, odbudowuje ubytki w strukturze włókien kolagenowych, dzięki czemu poprawia się elastyczność i sprężystość skóry. Takie działanie, w połączeniu z dodatkowymi, starannie dobranymi składnikami aktywnymi, które różnią się w zależności od rodzaju i przeznaczenia preparatu, ma szansę znacznie wspomóc działanie innych terapii mających na celu poprawę kondycji tkanek, co zostało potwierdzone badaniami.

• Technologia
Preparaty wykorzystywane w zabiegu Tropocollagen Guna, czyli Collagen Medical Devices, zawierają tropokolagen, czyli naturalnie występujące w tkankach białko, z którego w procesach metabolicznych tworzą się włókna kolagenowe będące głównym składnikiem tzw. biorusztowania skóry – szkieletu odpowiadającego za jej integralność strukturalną, sprężystość tkanek oraz ich wytrzymałość na rozciąganie. W wyniku procesów starzenia się, a także różnorodnych procesów chorobowych lub urazów, kolagen w tkankach ulega degradacji, uszkodzeniom ulega również „biorusztowanie”. Tropokolagen podany miejscowo, ma szansę uzupełnić ubytki w jego strukturze. Dzięki temu anatomiczna i funkcjonalna struktura włókien kolagenowych zostaje wzmocniona, a substancje pomocnicze zawarte w preparatach sprawiają, że proces ten przebiega szybciej i efektywniej. Takie działanie nie tylko przekłada się na poprawę kondycji skóry, ale jest bardzo istotne w przygotowaniu skóry do innych terapii lub wzmacnianiu i przedłużaniu efektów zabiegów mających na celu stymulację syntezy kolagenu. Technologia ta ma zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, jest także od lat używana w procesie gojenia ran, w leczeniu bólu w układzie narządów ruchu, a także w wspomaganiu leczenia blizn i rozstępów.

• Zabieg Tropocollagen Guna czyli iniekcja preparatów Collagen Medical Devices to procedura, która ze względu na duże możliwości jej personalizacji, ma wszechstronne zastosowanie. Lekarz wykonujący zabieg może personalizować połączenie preparatów tak, aby efekty jak najlepiej odpowiadały problemom i oczekiwaniom Pacjenta.

Szybki kontakt