Plastyka warg sromowych – czym jest?

Plastyka warg sromowych jest to zabieg chirurgiczny, podczas którego wykonywana jest korekta kształtu warg sromowych większych bądź mniejszych. Zabieg wykonywany jest u tych kobiet, które skarżą się na zbyt duże lub zdeformowane, niesymetryczne wargi sromowe. 

Na wielkość oraz kształt warg sromowych wpływ mają przede wszystkim uwarunkowania genetyczne ale nie tylko. Dużą rolę odgrywają również uszkodzenia, które powstają w czasie porodów. Deformacja warg sromowych może być również wynikiem postępującego procesu starzenia się. Na ratunek przychodzi labioplastyka, zabieg, który pozwala poprawić jakość codziennego życia oraz przywraca przyjemność z odczuć seksualnych. 

Labioplastyka to zabieg, w czasie którego następuje chirurgiczne usunięcie nadmiaru zbędnych tkanek oraz odpowiednie ukształtowanie warg sromowych mniejszych. Wiele pacjentek decyduje się również na redukcję napletka łechtaczki – hodoplastykę.

Labioplastyka – dla kogo?

Plastyka warg sromowych to zabieg, na który powinny zdecydować się nie tylko kobiety pragnące poprawić swoje życie seksualne. Skierowany jest także do kobiet, które odczuwają dyskomfort podczas codziennych czynności lub uprawiania sportów, zmagają się z częstymi infekcjami oraz po prostu, są niezadowolone z wyglądu swoich warg sromowych. 

Przerost warg sromowych wpływa bowiem na komfort życia. 

Po pierwsze, utrudnia codzienne funkcjonowanie. 

Po drugie, wywołuje bolesne podrażnienia okolic intymnych. 

Po trzecie – wywołuje trudności w utrzymaniu higieny osobistej, zwiększa również ryzyko wystąpienia stanów zapalnych. Ponadto, niezadowolenie ze swojego wyglądu wpływa na pogorszenia samopoczucia oraz obniżenie poczucia własnej wartości.

Zalety zabiegu labioplastyki laserowej.

Laserowe modelowanie warg sromowych to zabieg, którego celem jest poprawa funkcjonalności oraz wyglądu warg sromowych poprzez ich wymodelowanie.

 Przede wszystkim, zabieg pozwala na zmniejszenie oraz korektę asymetrii, a także zmianę kształtu oraz rekonstrukcję warg sromowych. Rezygnacja z chirurgicznego zabiegu i postawienie na labioplastykę laserową zwiększa bezpieczeństwo i ryzyko powikłań. Ponadto, zapewnia o wiele lepsze efekty, niż zabieg przeprowadzony metodą klasyczną. 

Laser pozwala również na bardziej precyzyjne cięcia, niż skalpel. Ogranicza także krwawienie oraz uszkodzenie tkanek. Co więcej, zmniejsza ryzyko powstawania blizn oraz skraca czas rekonwalescencji. Ale to nie wszystkie zalety zabiegu labioplastyki laserowej. 

Laser stymuluje również produkcję kolagenu, a więc poprawia elastyczność oraz nawilżenie tkanki. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga pobytu pacjentki w szpitalu. Decydując się na zabieg należy jednakże pamiętać o przeciwwskazaniach, do których należą: infekcje intymne, zaburzenia krzepnięcia krwi, a także karmienie piersią oraz ciąża.

Szybki kontakt