Powiększanie penisa – fakty i mity.

Urologia estetyczna to dziedzina, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Powiększanie penisa to zabieg, na który decyduje się coraz więcej mężczyzn. 

Wydłużenie oraz pogrubienie prącia jest bowiem zabiegiem bezpiecznym i bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Wraz ze wzrostem popularności zabiegu, jakim jest powiększanie penisa, powstało wiele opinii, które często mijają się z prawdą. Pierwszą z nich jest stwierdzenie, że powiększenie penisa możliwe jest jedynie dzięki operacji. Nic bardziej mylnego. Obecnie istnieje wiele metod służących do powiększania prącia. Bez wątpienia do najpopularniejszych należą powiększanie kwasem hialuronowym oraz własnym tłuszczem. 

Wiele osób decyduje się na mniej inwazyjne metody, takie jak pompki do penisa, kremy, suplementy oraz ćwiczenia. Metody te jednakże nie wpływają ani na grubość, ani na długość prącia. Wielu mężczyzn obawia się zabiegów powiększania penisa, ponieważ są bolesne i wiążą się z późniejszymi problemami z erekcją. 

Warto zaznaczyć, że zarówno powiększanie kwasem hialuronowym, jak i własnym tłuszczem odbywa się po wcześniejszym podaniu znieczulenia. Zabiegi zatem są bezbolesne. 

Ponadto wprowadzenie kwasu hialuronowego lub własnego tłuszczu przez doświadczonego specjalistę zwiększa satysfakcję z życia seksualnego.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym jest doskonałą alternatywą zabiegów chirurgicznych. Jest bowiem zabiegiem mało inwazyjnym, który gwarantuje bardzo dobre rezultaty. Popularność zabiegu wynika z faktu, że powiększanie penisa kwasem hialuronowym stanowi sposób na poprawę jakości życia, wpływa na ogólne zadowolenie, a także poprawę pewności siebie. Zabieg pozwala na zwiększenie długości penisa średnio o 1-3 centymetry oraz pogrubienie go o 2-5 centymetry. Zabieg przy użyciu kwasu hialuronowego jest całkowicie bezpieczny, ponieważ jest to składnik naturalnie występujący w naszym organizmie. Efekty zabiegu są natychmiastowe, a ilość użytego wypełniacza można dopasować do indywidualnych potrzeb pacjenta. Z racji, że kwas hialuronowy jest biodegradowalny, efekty zabiegu nie są trwałe. U większości mężczyzn utrzymują się przez 1-2 lata. Warto jednakże zaznaczyć, że kwas – poza efektem wypełnienia – stymuluje produkcję własnego kolagenu w komórkach prącia. Co to oznacza? W większości przypadków, nawet po wchłonięciu się wypełniacza, penis nie wraca do stanu wyjściowego.

Powiększanie penisa własnym tłuszczem.

Powiększanie penisa własnym tłuszczem, czyli lipofilling ma na celu zwiększenie jego długości i obwodu. Jest to obecnie najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza metoda powiększania prącia. Zabieg pozwala osiągnąć bardzo szybki oraz naturalny efekt. Dzięki zastosowaniu własnej tkanki jako wypełniacza, transfer jest dobrze przyjmowany przez organizm i nie niesie za sobą ryzyka reakcji alergicznej. Ponadto, wraz z komórkami tłuszczowymi przenoszone są komórki macierzyste, które dodatkowo potęgują osiągnięty efekt. Efekty zabiegu widoczne są od razu i utrzymują się przez około 2 lata. Prącie staje się grubsze o około 3-4 centymetry oraz dłuższe o około 1 centymetr. Należy jednakże pamiętać, że część przeszczepionych komórek tłuszczowych ulega wchłonięciu przez organizm w ciągu pierwszych tygodni po zabiegu. Co to oznacza? Rezultat uzyskany bezpośrednio po lipotransferze ulega docelowo minimalnemu zmniejszeniu.

Szybki kontakt