Powiększanie punktu G.

Powiększanie punktu G jest to ciesząca się coraz większą popularnością, niechirurgiczna metoda mająca na celu uwydatnienie oraz ujędrnienie struktury na przedniej ścianie pochwy – punktu G. Zabieg polega na wykorzystaniu preparatu na bazie kwasu hialuronowego, który jest aplikowany w przednią ścianę pochwy. 

Lekarz wstrzykuje kwas w okolice punktu G, który pod jego wpływem powiększa się i ujędrnia. Metoda jest małoinwazyjna i wykonywana jest w ambulatoryjnym znieczuleniu miejscowym. Powiększanie punktu G nie jest zabiegiem trwałym. Wstrzyknięta substancja bowiem ulega stopniowemu metabolizmowi w organizmie. 

Efekt zabiegu utrzymuje się – w zależności od organizmu – do 2 lat. Powiększanie punktu G przeznaczone jest przede wszystkim da kobiet, którym zależy na okresowej intensyfikacji doznań seksualnych. Niestety wraz ze wzrostem popularności zabiegu, powstało wiele mitów, które często mijają się z prawdą.

G-shot – fakty i mity.

Zabieg powiększania punktu G przy użyciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego, potocznie nazywany jest G-shotem. Jest to nieinwazyjny, bezpieczny zabieg. Kwas hialuronowy bowiem stanowi polimer naturalnie występujący w naszym organizmie. Ryzyko reakcji niepożądanej jest zatem minimalne. 

Warto jednakże być przyszykowanym na niewielkie krwawienie lub obrzęk, chociaż są to reakcje, które występują bardzo rzadko. Zabieg powiększania punktu G jest również bezbolesny. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, z użyciem bardzo cienkich, specjalnie dostosowanych igieł, ryzyko urażenia tkanek jest zatem minimalne. Faktem jest, że G-shot jest niezwykle skuteczny w leczeniu anorgazmii, czyli niemożliwości lub trudności z osiągnięciem orgazmu. 

Zabieg powiększania punktu G rekomendowany jest również kobietom, których przednia ściana pochwy jest mało eksponowana. Wpływa to bowiem na mniejszą stymulację podczas penetracji. Mylne natomiast jest twierdzenie, że zabieg wiąże się z długą rekonwalescencją. Powiększanie punktu G trwa zaledwie 20 minut i już kilka godzin po zabiegu można wrócić do pełnej aktywności seksualnej.

Zalety powiększenia punktu G.

Do najważniejszych zalet powiększenia punktu G bez wątpienia można zaliczyć intensyfikację doznań seksualnych. Ponadto, okolice strefy erogennej stają się bardziej jędrne oraz nawilżone. 

Ostrzyknięte miejsce dzięki temu jest uwrażliwione na otrzymywane bodźce. Wpływa to bezpośrednio na intensywność doznań. Ponadto, zabieg powiększenia punktu G nie niesie ze sobą skutków ubocznych oraz utrzymuje się do około 2 lat. 

Do wykonania zabiegu nie ma praktycznie przeciwwskazań. Nie jest jednakże przeznaczony dla kobiet, które borykają się z aktywną infekcją okolic intymnych, zapaleniem oraz upławami, są w ciąży lub karmią piersią, są w trakcie miesiączki, a także cierpią na istotne zaburzenia krzepnięcia.

Szybki kontakt