Biostymulatory

Biostymulatory to preparaty wykorzystywane w medycynie estetycznej, służące odbudowie struktury skóry. Silnie stymulują komórki skóry, kolagen i elastynę. Działają w pełni naturalnie, dając przy tym efekty poprawy jędrności, gęstości oraz struktury skóry. Celem iniekcji biostymulatorów jest przywrócenie utraconej przez lata jakości skóry. W moim gabinecie pracuję m.in na preparatach:

PROFHILO – MOLEKUŁA MŁODOŚCI

Jest to zabieg odmładzający, który stanowi nowy model w terapii starzenia się skóry i tkanki podskórnej. Kwas hialuronowy, który jest w nim zawarty służy modelowaniu wiotkiej skóry i przywracaniu zaburzonego konturu twarzy. Zaleca się wykonanie przynajmniej dwóch zabiegów w ciągu roku. Efekty utrzymują się od 1 do 1,5 roku.

Nucleofill

Juvenus jest preparatem do głębokiej odnowy i bioresktukturyzacji skóry. Zabieg działa na trzech poziomach:
  • liftingu
  • antyoksydacji
  • nawilżenia
To unikatowe, potrójne działanie na poziomie komórkowym, dające efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia. Juvenus to synonim innowacyjnej biotechnologii w medycynie estetycznej i anti-agingu. Ta naukowo potwierdzona metoda biostymulacji skóry zawiera polinukleotydy, które w trzykierunkowym mechanizmie pobudzają skórę do odbudowy.

SCULPTRA

Sculptra to preparat, który w naturalny sposób pobudza skórę do produkcji kolagenu. Wykorzystuje on kwas polimlekowy, który stymuluje komórki skóry do regeneracji, w związku z czym następuje przebudowa siatki kolagenowej skóry.


Ogromną zaletą jest fakt, iż kwas polimlekowy jest stosowany w medycynie, w tym w zabiegach estetycznych, od ponad 50 lat. Odznacza się on doskonałą biokompatybilnością i nie powoduje dotkliwych skutków ubocznych ani alergii. Zabieg trwa około pół godziny i nie pozostawia po sobie blizn, stąd też jest chętnie wybierany jako alternatywa dla metod chirurgicznych.
Ostateczne efekty po wykonaniu zabiegu z wykorzystaniem preparatu Sculptra są widoczne po upływie 4-6 tygodni. Wówczas następuje widoczne wygładzenie i ujędrnienie skóry, poprawia się jej elastyczność i nawilżenie, co jest związane z powstaniem nowych włókien kolagenowych. Zmniejsza się widoczność zmarszczek i bruzd, cera jest wyraźnie zdrowsza. Poprawia się owal twarzy.


Zazwyczaj do uzyskania oczekiwanego rezultatu wymagane są dwa lub trzy zabiegi z użyciem preparatu. Efekty utrzymują się do nawet 2,5 roku, po czym zaleca się pojedynczą aplikację produktu Sculptra w celu podtrzymania efektów.

Szybki kontakt