Hialuronidaza Szczecin

Hialuronidaza – rozpuszczenie kwasu hialuronowego

Rozpuszczanie kwasu hialuronowego odbywa się za pomocą hialuronidazy, czyli enzymu rozkładającego kwas hialuronowy. Zastosowanie hialuronidazy pozwala na skorygowanie nadmiernej ilości podanego wypełniacza.
Zabieg odbywa się za pomocą cienkiej igły, przez którą podajemy preparat hialuronidazy w miejsca, w których nadmiernie został podany kwas hialuronowy.

WSKAZANIA DO ZABIEGU ROZPUSZCZANIA KWASU HIALURONOWEGO

Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu z użyciem hialuronidazy są powikłania po wcześniejszym podaniu kwasu hialuronowego. Podanie hialuronidazy pozwala szybko rozpuścić źle podany kwas hialuronowy i idealnie sprawdza się w leczeniu powikłań po zabiegu z zastosowaniem wypełniacza.

Zabieg z użyciem preparatu hialuronidazy zaleca się w przypadku:

EFEKTY HIALURONIDAZY

Pierwsze efekty zauważalne są już po 72 godzinach od zastosowania hialuronidazy. Zabieg z użyciem hialuronidazy pozwala na uzyskanie pożądanego efektu i odpowiada za poprawę nawet najbardziej problematycznych iniekcji.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU HIALURONIDAZY

Przed zabiegiem lekarz wykonuje próbę uczuleniową. Należy uważać, by nie podawać hialuronidazy osobom uczulonym na jad owadów błonkoskrzydłych (pszczoły, osy), z uwagi na to, że może ona wywołać wstrząs. Hialuronidaza powinna być podawana tylko przez wykwalifikowanego lekarza.
Przeciwwskazaniem do zabiegu usuwania kwasu hialuronowego mogą być owrzodzenia skóry lub uszkodzenia jej powierzchni w miejscu preferowanego podania hialuronidazy.

Szybki kontakt