Co to jest wampirzy lifting i jak wygląda zabieg? Zabieg z użyciem osocza zaczynamy od znieczulenia skóry pacjenta kremem. Następnie pobieramy krew ze zgięcia łokciowego pacjenta, którą później odwirowujemy w specjalnym urządzeniu nazywanym wirówką, uzyskując dzięki temu aktywne składniki zawarte w osoczu. Tak uzyskany naturalny preparat zawiera czynniki wzrostu, które m.in. pobudzają namnażanie oraz dojrzewanie komórek znajdujących się w naskórku, stymulują tkanki, aktywują mikrokrążenie oraz pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. Po odwirowaniu i zagęszczeniu otrzymujemy 7-8 ml osocza bogatopłytkowego, które wstrzykujemy za pomocą cienkiej igły w wybraną lokalizację. Najczęściej osoczem bogatopłytkowym ostrzykujemy twarz, szyję, dekolt oraz skórę głowy.
Jakie są wskazania do zabiegu z użyciem autologicznego preparatu?
Czy osocze bogatopłytkowe jest skuteczne i co można osiągnąć poprzez ten zabieg?
Różnica w pozyskiwaniu fibryny bogatopłytkowej polega na prędkości wirowania. W przypadku fibryny bogatopłytkowej prędkość wirowania jest dużo niższa niż w przypadku pozyskiwania osocza bogatopłytkowego. Płytki krwi zamknięte są w trójwymiarowej strukturze fibryny, przez co aktywowane są w dłuższym czasie. Powoli uwalniane czynniki wzrostu dłużej stymulują proces naprawczy, dzięki czemu uzyskujemy dużo silniejsze efekty regenerujące. Fibrynę najczęściej stosujemy na okolicę oczu, ponieważ można uzyskać doskonałe efekty w przypadku wiotkości skóry dolnych powiek oraz w redukcji cieni pod oczami.
Fibrynę najczęściej stosujemy na okolicę oczu, ponieważ można uzyskać doskonałe efekty w przypadku wiotkości skóry dolnych powiek oraz w redukcji cieni pod oczami.
Osocze bogatopłytkowe jest najczęściej używanym preparatem do odmładzania dłoni. Osocze przywraca skórze dłoni witalność, poprawia jej gęstość, a także odżywia ją.