Osocze bogatopłytkowe i fibryna Szczecin

CO TO JEST WAMPIRZY LIFTING?

Co to jest wampirzy lifting i jak wygląda zabieg? Zabieg z użyciem osocza zaczynamy od znieczulenia skóry pacjenta kremem. Następnie pobieramy krew ze zgięcia łokciowego pacjenta, którą później odwirowujemy w specjalnym urządzeniu nazywanym wirówką, uzyskując dzięki temu aktywne składniki zawarte w osoczu. Tak uzyskany naturalny preparat zawiera czynniki wzrostu, które m.in. pobudzają namnażanie oraz dojrzewanie komórek znajdujących się w naskórku, stymulują tkanki, aktywują mikrokrążenie oraz pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. Po odwirowaniu i zagęszczeniu otrzymujemy 7-8 ml osocza bogatopłytkowego, które wstrzykujemy za pomocą cienkiej igły w wybraną lokalizację. Najczęściej osoczem bogatopłytkowym ostrzykujemy twarz, szyję, dekolt oraz skórę głowy.

Jakie są wskazania do zabiegu z użyciem autologicznego preparatu?

  • rewitalizacja skóry twarzy, szyi i dekoltu (skóra zmęczona, bez napięcia, pozbawiona blasku, wysuszona, wiotka, w niejednolitym kolorycie)
  • oznaki starzenia się skóry (zmarszczki, zmniejszona gęstość skóry, zapadnięta skóra)
  • leczenie łysienia oraz wzmocnienie i zagęszczenie włosów

Czy osocze bogatopłytkowe jest skuteczne i co można osiągnąć poprzez ten zabieg?

  • gęstą i napiętą skórę,
  • rozświetlenie, poprawę faktury i kolorytu skóry,
  • wygładzenie i przyspieszenie gojenia ran,
  • regeneracja i poprawa odżywienia skóry.

Różnica w pozyskiwaniu fibryny bogatopłytkowej polega na prędkości wirowania. W przypadku fibryny bogatopłytkowej prędkość wirowania jest dużo niższa niż w przypadku pozyskiwania osocza bogatopłytkowego. Płytki krwi zamknięte są w trójwymiarowej strukturze fibryny, przez co aktywowane są w dłuższym czasie. Powoli uwalniane czynniki wzrostu dłużej stymulują proces naprawczy, dzięki czemu uzyskujemy dużo silniejsze efekty regenerujące. Fibrynę najczęściej stosujemy na okolicę oczu, ponieważ można uzyskać doskonałe efekty w przypadku wiotkości skóry dolnych powiek oraz w redukcji cieni pod oczami.
Fibrynę najczęściej stosujemy na okolicę oczu, ponieważ można uzyskać doskonałe efekty w przypadku wiotkości skóry dolnych powiek oraz w redukcji cieni pod oczami.
Osocze bogatopłytkowe jest najczęściej używanym preparatem do odmładzania dłoni. Osocze przywraca skórze dłoni witalność, poprawia jej gęstość, a także odżywia ją.

Szybki kontakt