Botoks, toksyna botulinowa Szczecin

Toksyna Botulinowa (botoks) Szczecin

Ostrzykiwanie toksyną botulinową (botoksem) jest najskuteczniejszym sposobem na zmarszczki mimiczne twarzy, jest on szybki i bezbolesny. Polega na wstrzyknięciu w mięsień odpowiadający za powstawanie zmarszczki leku powodującego osłabienie działania tego mięśnia i w efekcie złagodzenie zmarszczki. Jest to odpowiedni zabieg do uzyskania świeżego wyglądu. Okolice najczęściej poddawane zabiegowi to: lwia zmarszczka (między brwiami), zmarszczki poprzeczne czoła, kurze łapki. Zabieg jest mało inwazyjny i od razu pozwala wrócić do normalnej aktywności życiowej. Pierwsze efekty działania toksyny botulinowej pojawiają się około 2-3 dni po zabiegu, by w pełni rozwinąć się po 8-14 dniach. Okres utrzymywania się efektu to około 3-6 miesięcy.

Toksyna botulinowa w Szczecinie przeciwwskazania

Mimo że botoks jest bezpiecznym preparatem, to w niektórych przypadkach nie należy go stosować. Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegów z toksyną botulinową są:

Botoks (Szczecin), czyli eliksir młodości

Botoks to jeden z najpopularniejszych preparatów stosowanych w medycynie estetycznej. Uznanie zyskał on już w latach 90. Pozwala skutecznie zniwelować zmarszczki, a dodatkowo świetnie sprawdza się w leczeniu bruksizmu. 

Mimo tego, że o toksynie botulinowej krąży wiele plotek, jest ona bezpieczna. Jeśli zabieg z użyciem toksyny botulinowej (Szczecin) wykonywany jest przez specjalistę, nie musisz się obawiać. 

Certyfikowany, odpowiednio dobrany botoks nie stanowi zagrożenia.

Aby uzyskać jak najlepszy efekt zabiegu z użyciem toksyny botulinowej, należy się do niego odpowiednio przygotować.

Przede wszystkim na 5 dni przed wykonaniem zabiegu trzeba odstawić niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak np. ibuprofen, fenylobutazon, kwas acetylosalicylowy czy meloksykam. Konieczne jest także odstawienie leków oddziałujących na krzepliwość krwi.

W dniu zabiegu botoksu należy zrezygnować z wizyt w łaźniach parowych, saunach i na solarium. Nie wolno poddawać się również krioterapii. Bardzo istotne jest także unikanie wahań temperatury i ekspozycji ciała na promieniowanie słoneczne.

Pamiętaj, że zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej w Szczecinie, nie może być stosowany, jeśli skóra jest podrażniona, np. występują na niej otarcia, trądzik, stan zapalny czy rana.

Szybki kontakt