Botoks, toksyna botulinowa Szczecin

Ostrzykiwanie toksyną botulinową (botoksem) jest najskuteczniejszym sposobem na zlikwidowanie zmarszczek mimicznych twarzy. Polega na wstrzyknięciu w mięsień, odpowiadający za powstawanie zmarszczki, leku powodującego osłabienie działania tego mięśnia i w efekcie złagodzenie marszczenia. Pozwala na szybką i bezbolesną poprawę wyglądu twarzy. Okolice najczęściej poddawane zabiegowi to: lwia zmarszczka (między brwiami), zmarszczki poprzeczne czoła, kurze łapki. Zabieg jest mało inwazyjny i od razu pozwala wrócić do codziennej aktywności życiowej. Pierwsze efekty działania toksyny botulinowej pojawiają się około 2-3 dni po zabiegu, by w pełni rozwinąć się po 8-14 dniach. Okres utrzymywania się efektu to około 3-6 miesięcy.

Przeciwskazania do zabiegu

Toksyna botulinowa, chociaż jest w pełni bezpiecznym preparatem, to w wybranych przypadkach należy powstrzymać się od jej stosowania. Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegów z botoksem są:

Botoks - eliksir młodości

Botoks jest jednym z powszechnie używanych preparatów w medycynie estetycznej. Swoją popularność zdobył już w latach 90. Umożliwia skuteczne wygładzanie zmarszczek, a dodatkowo doskonale sprawdza się w terapii bruksizmu.


Na temat toksyny botulinowej krąży wiele plotek, jednak certyfikowany, odpowiednio dobrany botoks nie stanowi zagrożenia. Jeżeli zabieg z jej użyciem jest przeprowadzany przez specjalistę, nie ma powodów do obaw.

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty po zabiegu z użyciem toksyny botulinowej, ważne jest odpowiednie przygotowanie.

Na pięć dni przed zabiegiem należy odstawić niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak: fenylobutazon, ibuprofen,  meloksykam czy kwas acetylosalicylowy. Konieczne jest również zaprzestanie przyjmowania leków wpływających na krzepliwość krwi.

W dniu zabiegu należy unikać łaźni parowych, saun oraz solarium. Nie wolno również korzystać z krioterapii. Kluczowe jest unikanie wahań temperatury oraz ekspozycji ciała na promieniowanie słoneczne.

Warto pamiętać, że zabieg z użyciem toksyny botulinowej w Szczecinie nie powinien być wykonywany, jeśli skóra jest podrażniona, np. występują na niej otarcia, trądzik, stan zapalny czy rany.

Szybki kontakt