Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, w tym witamin, aminokwasów, mikroelementów, a także peptydów biomimetycznych, czyli syntetycznych substancji odwzorowujących naturalne, które są obecne w ludzkim organizmie i kierują procesami metabolicznymi, do skóry właściwej obszarów poddanych zabiegowi. 

Mezoterapia igłowa to zabieg przeznaczony przede wszystkim do cery suchej, zmęczonej, posiadającej ziemisty kolor, na której pojawiają się przebarwienia albo zmiany potrądzikowe. 

Mezoterapia igłowa przeprowadzana może być na różnych obszarach ciała, nie tylko twarzy, również na szyi, dekolcie, wewnętrznej stronie ramion i ud, brzuchu, a także grzbietach dłoni. Starannie wyselekcjonowane składniki wykorzystywane podczas zabiegu, dogłębnie wnikają w skórę, redukując zmarszczki i nadając jej zdrowy i młody wygląd.

Mezoterapia igłowa – przebieg i efekty.

W zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się różnego rodzaju preparaty. Mogą one zawierać sam kwas hialuronowy lub może być on połączony z koktajlem witaminowym, solami nieorganicznymi, kofeiną, gliceryną, a także śladowymi pierwiastkami. 

Zabieg jest małoinwazyjny i polega na wykonywaniu nakłuć igłą w powierzchownych warstwach skóry. W zależności od obszaru zabiegowego, zabieg trwa od 30 do 60 minut. 

Skuteczność mezoterapii igłowej jest widoczna już po pierwszych zabiegach. Skóra poddana zabiegowi jest widocznie jędrniejsza, gładka, lepiej ukrwiona oraz odżywiona i nawilżona. Ponadto, zwiększa się jej elastyczność oraz zniwelowane zostają cienie pod oczami. 

Najlepsze rezultaty przynosi seria 4-6 zabiegów powtarzalnych w odstępach 2-4 tygodni.

Najczęściej zadawane pytania.

Czy mezoterapia igłowa może być stosowana tylko przez osoby z widocznymi oznakami starzenia się? Nie. Zabieg przeznaczony jest również dla osób, które pragną pozbyć się oznak zmęczenia skóry, a także jako profilaktyka przeciwstarzeniowa, zwłaszcza w okolicach oczu oraz bruzd nosowo-wargowych. Wiele osób zastanawiających się nad zabiegiem jakim jest mezoterapia igłowa, martwi nie bólem, z którym może być związany. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. 

Jak długo trwa proces gojenia? Efekty widoczne są od razu, jednakże aby w pełni móc cieszyć się rezultatami, należy poczekać kilka dni, aż znikną ewentualne krwiaki i zaczerwienienia skóry. Do 48 godzin po zabiegu nie należy korzystać z basenu, sauny, solarium oraz unikać bezpośrednio promieni słonecznych. 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? Uczulenia na składniki zawarte w preparatach, cukrzyca, wirusowe, grzybiczne oraz bakteryjne infekcje skóry, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych, a także ciąża i okres karmienia piersią.

Szybki kontakt