Nici liftingujące

Niechirurgiczny zabieg nićmi liftingującymi stanowi świetną alternatywę dla bardziej inwazyjnych zabiegów liftingujących. Nici liftingujące haczykowe to wybór dla osób, które chcą zmienić kształt łuku brwiowego, poprawić wygląd owalu twarzy lub podkreślić kształt kości policzkowych.

Ten rodzaj nici stosowany jest do skóry dojrzałej celem wywołania efektu liftingu skóry. Nici liftingujące wyposażone są w drobne haczyki, które umieszczone pod skórą i odpowiednio naciągnięte powodują natychmiastowy efekt napięcia i uniesienia skóry. Najczęściej zabieg jest stosowany do pozbycia się “chomiczków”, czyli opadniętych z wiekiem policzków lub do uniesienia opadającego łuku brwiowego.

CZY NICI LIFTINGUJĄCE SĄ BEZPIECZNE?

Zabieg nićmi liftingującymi wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Ilość nitek dobierana jest indywidualnie, zwykle jest to 2 do 6-8 nici. Efekt nici liftingujących jest natychmiastowy. Najczęściej zadawanym pytaniem jest, czy nici liftingujące są bezpieczne, otóż nici utrzymują się pod skórą do 8-12 miesięcy, a po tym czasie ulegają całkowitemu rozpuszczeniu. Natomiast przeciwzmarszczkowe działanie polidioksanonu widać nawet przez kolejne 3 lata.

Po zabiegu może wystąpić obrzęk, bolesność i zasinienie okolicy poddanej zabiegowi. Zalecamy stosowanie środków przeciwbólowych (np. Paracetamol).

EFEKT NICI LIFTINGUJĄCYCH

Szybki kontakt