Nici rewitalizujące PDO i PLLA – czym są?

Zabiegi z wykorzystaniem nici PDO i PLLA zyskują coraz większą popularność. Są bowiem doskonałą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. Wyróżnia je krótki okres gojenia oraz niewielka inwazyjność. 

Na czym polega zabieg? Za pomocą specjalnych igieł lub kaniul wprowadza się wybrany rodzaj nici do warstwy skóry właściwej lub tkanki podskórnej. Po usunięciu igły, nić pozostaje w skórze, gdzie ma za zadanie spełnić określoną rolę – rewitalizację oraz lifting twarzy oraz ciała. 

Zadowalające efekty oraz minimalne ryzyko, z jakim wiąże się zabieg sprawia, że nici PDO i PLLA zyskują coraz szersze grono wielbicielek oraz wielbicieli. Czym charakteryzuje się ta coraz bardziej popularna technika? 

Zabieg opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, dzięki czemu uzyskać można efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Nici stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, a także angiogenezę. Lifting twarzy można wykonać za pomocą kilku różnych rodzajów nici, jednakże do najpopularniejszych oraz wykazujących największą skuteczność należą nici PDO i PLLA.

Różnice między nićmi PDO i PLLA.

Nici PDO wykonane są z materiału syntetycznego zwanego polidioksanonem. Jest on substancją, która od wielu lat stosowana jest w medycynie, na przykład do wyrobu rozpuszczalnych szwów chirurgicznych. 

Nici wykonane z materiału ulegającego całkowitemu, samoistnemu rozpuszczeniu w skórze są doskonałą alternatywą dla interwencji chirurgicznych. Polidioksanon, z którego wykonane są nici PDO ulega stopniowej hydrolizie, po upływie 6-8 miesięcy od wykonania zabiegu w całości się wchłania. Ponadto, polidioksanon nie wywołuje reakcji układu immunologicznego, nie powoduje powstawania blizn ani zwłóknień. 

Jakie są efekty po zastosowaniu nici PDO? Natychmiastowe podniesienie luźnej i wiotkiej skóry. Ponadto, badania wykazały także wpływ materiału na produkcję wewnątrzpochodnego kwasu hialuronowego. Wyróżnić można dwa rodzaje nici PDO – proste oraz haczykowate. Nici proste ujędrniają skórę, haczykowate natomiast wykorzystuje się w liftingu twarzy oraz szyi. 

Nici PLLA natomiast wykonane są z kwasu polimlekowego, który naturalnie występuje w organizmie oraz jest w całości absorbowany przez organizm. Czym wyróżniają się? Nici wprowadzone w skórę tworzą „szkielet”, na którym podpierają się tkanki, co pozwala uzyskać natychmiastowy efekt liftingu wiotkich obszarów skóry. Kwas polimlekowy pobudza również syntezę włókien kolagenowych w komórkach skóry. 

Po zabiegu skóra staje się zatem jędrniejsza i bardziej sprężysta. Proces rozpuszczenia nici PLLA umieszczonych w tkance trwa około 1,5 roku.

Lifting twarzy nićmi – zalety.

Zabiegi z wykorzystaniem nici PDO i PLLA zyskują coraz większą popularność. Skóra, w którą wprowadzane są nici staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Ponadto, owal twarzy się podnosi, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki. 

Zabiegi z użyciem nici PDO i PLLA służą przede wszystkim przywróceniu gęstości, elastyczności i witalności skórze. Ich popularność wynika nie tylko ze spektakularnych efektów ale również krótkiego czasu gojenia oraz niewielkiej inwazyjności. 

Nici PDO i PLLA sprawdzają między innymi w przypadku: poziomych i pionowych zmarszczek na czole, opadających brwi i powiek, wiotkiej skóry pod oczami, podwójnego podbródka, wiotkich policzków, wiotkiej skóry na szyi i dekolcie, ujędrniania biustu, rozstępów, a także luźnej skóry na brzuchu.

Szybki kontakt