Korekta ust – fakty i mity.

Korekta ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Obecnie decyduje się na niego coraz więcej osób, głównie kobiet ale nie tylko. Przeciwnicy zabiegu uważają, ze usta wyglądają po nim nienaturalnie, a sam zabieg jest niepotrzebnym zadawaniem sobie bólu. Nic bardziej mylnego.

 Nienaturalny efekt uzyskany po zabiegu wynika w większości przypadków ze źle dobranej ilości wstrzykniętego wypełniacza. Dlatego też tak istotne jest, aby zabieg wykonywany był tylko i wyłącznie w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Ponadto, dawka wstrzykiwanego preparatu powinna być dobrana do indywidualnych potrzeb pacjenta. 

Powiększanie oraz modelowanie ust w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej jest zabiegiem bezbolesnym. Poprzedzony jest bowiem aplikacją kremu przeciwbólowego. Należy jednakże pamiętać, że – jak w przypadku wielu innych zabiegów – regularne powtarzanie go przynosi najbardziej satysfakcjonujące efektu. 

Czemu? Ponieważ wstrzykiwany kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie rozkłada się w organizmie. Powiększanie zatem ust nie jest zabiegiem permanentnym.

Zalety powiększania i modelowania ust.

Powiększenie ust poprzez wstrzyknięcie kwasu hialuronowego nie jest jedynym celem zabiegu. Poprawie ulega również ich kontur, a także nawilżenie warg oraz podkreślenie czerwieni. 

Często również, po profesjonalnej konsultacji i odpowiednim dobraniu ilości wypełniacza, możliwe jest nadanie twarzy proporcjonalnego wyglądu poprzez powiększenie jedynie jednej wargi. Usta, a często również cała twarz wyglądają na młodsze oraz pełniejsze. 

Sam zabieg jest małoinwazyjny, a efekty są natychmiastowe, ponieważ wstrzyknięty kwas hialuronowy stymuluje komórki i fibroblasty do samodzielnej produkcji kolagenu. Wypełniacz wchłania się w ciągu 6-12 miesięcy. Dzięki ograniczonej trwałości efektów zabiegu można zmienić zdanie co do preferencji kształtu, a także wielkości ust i przy następnym zabiegu zmniejszyć lub zwiększyć dawkę wstrzykiwanego kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy – właściwości i zastosowanie.

Przed zdecydowaniem się na zabieg powiększania oraz modelowania ust, warto dowiedzieć się czym jest wstrzykiwany kwas hialuronowy. Ten nazywany „eliksirem młodości” związek chemiczny występuje w każdym organizmie żywym. Stanowi ponadto budulec tkanki łącznej – wypełnia przestrzenie komórkowe oraz jest odpowiedzialny za wiązanie wody. 

Kwas hialuronowy jest niezbędny do utrzymania gładkiej skóry. Niestety z wiekiem jego zawartość w organizmie znacząco maleje. Kwas hialuronowy odpowiada nie tylko za prawidłowy poziom nawilżenia i elastyczności skóry ale wpływa również na tworzenie się nowych komórek i naczyń krwionośnych. 

Ma także działanie antyoksydacyjne – chroni komórki przed wolnymi rodnikami, innymi słowy – opóźnia proces starzenia się organizmu. Kwas hialuronowy znalazł zastosowanie nie tylko w pielęgnacyjnych kosmetykach, ale i medycynie estetycznej. 

Używa się go przede wszystkim do poprawy kondycji skóry, wypełniania zmarszczek, drobnych korekt nosa, a także – powiększania i modelowania ust.

Szybki kontakt