Jak zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej – lipoliza iniekcyjna.

Lipoliza iniekcyjna to popularny, nieinwazyjny zabieg, którego celem jest modelowanie sylwetki. Polega na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych. 

Zabieg ma na celu rozpuszczenie komórek, dzięki czemu uwolnione tłuszcze zostają rozłożone w procesie przemiany materii i wydalone z organizmu. Lipoliza iniekcyjna jest doskonałą alternatywą dla inwazyjnych zabiegów takich jak liposukcja. 

Popularność zabiegu wynika ze stosunkowo niskiej ceny oraz szybkich efektów, jakimi jest redukcja tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna to zabieg skierowany do osób chcących zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała, takich jak: biodra, pośladki, uda, kolana, kark, plecy, podbródek, brzuch. 

Efekty lipolizy są widoczne od razu po zabiegu, jednakże aby był najefektywniejszy, zaleca się wykonywanie go w serii 3-6 zabiegów powtarzanych co 4 tygodnie.

Lipoliza – opis zabiegu.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej poprzedzony jest aplikacją znieczulenia miejscowego. Po podaniu docelowych zastrzyków możliwe jest pojawienie się delikatnego obrzęku oraz zaczerwienienia. 

W niektórych przypadkach mogą powstać również lekkie zasinienia. Przez kilka dni po zabiegu możliwe jest odczuwanie nadwrażliwości na dotyk oraz ucisk w miejscach, w których zaaplikowane zostały substancje powodujące likwidację komórek tłuszczowych. Zabieg lipolizy iniekcyjnej trwa średnio 30 minut i zaraz po nim można wrócić do pełnej aktywności. Zaleca się uzupełnienie zabiegu masażem limfatycznym. 

Czemu? Ponieważ doskonale przyspiesza usuwanie tłuszczu z komórek, dzięki czemu efekty lipolizy są szybciej oraz lepiej odczuwalne. Efekty lipolizy iniekcyjnej to zazwyczaj utrata od 4 do 5 centymetrów w obwodzie w miejscu podania preparatu.

Zalety lipolizy iniekcyjnej.

Lipoliza iniekcyjna to jeden z najbardziej popularnych zabiegów, którego celem jest modelowanie sylwetki. Jest nieinwazyjny, niezwykle skuteczny oraz bezpieczny, a lista jego zalet jest niezwykle długa. 

Po pierwsze, redukuje nagromadzoną tkankę tłuszczową. 

Po drugie, poprawia krążenie i metabolizm komórek. 

Po trzecie, odżywia, wygładza, ujędrnia, napina oraz regeneruje skórę. 

Zabieg ponadto dodaje skórze blasku i pozwala na kilkucentymetrowe zmniejszenie obwodu w wybranych miejscach ciała. Najczęściej wybieranymi miejscami są brzuch, uda, pośladki, a także nierzadko również plecy. Coraz więcej osób decyduje się również na lipolizę w obrębie twarzy. Zabieg bowiem w krótkim czasie pozwala na pozbycie się tak zwanego „podwójnego podbródka”.

 Poprawiony zostaje również owal twarzy, a skóra jest doskonale nawilżona, elastyczna i jędrna. Zabieg pobudza bowiem produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra jest widocznie napięta i gładka. Lipoliza iniekcyjna to, jak widać, zabieg, który nie tylko likwiduje nadmiar tkanki tłuszczowej ale poprawia również kondycję skóry.

Szybki kontakt